Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravidla starší přípravky

Upřesnění pravidel pro rok 2015 starší přípravky


 

 1. počet hráčů: 5 + 1 hraje se na jednom hřišti

 2. hrací plocha: 40 x 25 m (tolerance + 5 m), označení hrací plochy a pokutového území je provedeno barevnými metami

 3. pokutové území: 10 x 10 m

 4. branky: 5 x 2 m

 5. pokutový kop: 7 m od branky

 6. hrací doba: 2 x 25 minut, přestávka 10 minut

 7. velikost míče: č. 3 případně č.4, v případě, že nebude k dispozici se utkání se hraje i s jinou  velikost

upřesnění pravidel fotbalu pro starší přípravky

 1. střídání hráčů - opakované střídání bez omezení – (pouze však za jedno družstvo)

 2. ofsajd - pravidlo o ofsajdu neplatí

 3. malá domů - Je zakázána, brankář nesmí chytit malou domů, v případě chycení malé domů je nařízen pokutový kop ze vzdálenosti 7m.

 4. hra brankáře – Kroky brankáře se v pokutovém území nepočítají. Jakmile položí brankář míč na zem, může pokračovat ve hře jen nohou, může být atakován protihráčem, je hráčem v poli. V případě, že opětovně chytne míč do rukou je nařízen pokutový kop za vzdálenosti 7m od branky. Brankář musí rozehrát míč nohou spoluhráči pouze na vlastní polovině! (není cílem, aby brankáři pouze překopávali hřiště, ale aby se učili hrát nohama.) Brankář nesmí z vlastního pokutového území vykopávat přes půlku hřiště bez dopadu míče na zem (ani half-volejem), ale smí míč vyhodit přes půlku rukou. Upřesnění: při rozehrání míče (míč v zázemí), brankář vezme míč do ruky, může ho vyhodit rukou přes polovinu hřiště, když položí míč na zem, musí ho rozehrát na vlastní polovině se spoluhráčem. Může také vykopnout míč, ale ten musí dopadnout na zem na vlastní polovině. V případě, že výkop jde přes polovinu hřiště, jedná se o přestupek a hra navazuje přímým volným kopem na polovině hřiště z pomyslné středové čáry.

 5. osobní tresty - Osobní tresty se hráčům přípravek neudělují. Při nesportovním chování či hrubém zákroku může rozhodčí hráče dočasně vyloučit na 5 min, jeho místo smí zaujmout další hráč.

 6. standardní situace - Autové vhazování se provádí rozehráváním autů nohou., nejbližší bránící hráč musí být 2m od vhazujícího hráče.

 Rohové kopy jsou rozehrány z průsečíku brankové a postranní čáry z rohu hřišť

 Volné kopy – při provádění přímých volných kopů (všechny kopy jsou přímé) musí být hráči soupeře nejméně 3m od místa rozehrání přímého kopu (to nemusí být  vždy totožné s místem přestupku). Při volných kopech neplatí branka přes půlku hřiště (ani vlastní), pokud se míče nedotkne jiný hráč. Pozor v samotné hře branka přes půlku platí!

 7. všeobecné úpravy pravidel fotbalu pro starší přípravky:

 Během souběžných zápasů, hráči nesmí nastoupit za obě družstva. Výsledky starších přípravek budou publikovány. Soutěže jsou postupové a sestupové dle RS. Rozhodčí na utkání starších přípravek je delegovaný svazem. Vyhrazení míst pro střídání – technické zóny pro přípravky – v místech za podélnou postranní čarou, doporučení oddílům umístit v zónách přenosné lavičky pro hráče a trenéry. V technické zóně se mohou zdržovat pouze osoby uvedené v zápise o utkání.